© BELGA
Justitiasite proces aanslagen gesloten door politieactie
De Justitiasite, waar het proces van de aanslagen van 22 maart 2016 plaatsvindt, was maandagochtend een tijdlang gesloten vanwege een politieactie. Een dertigtal agenten van de federale politie heeft zich ziek gemeld waardoor de site niet op een veilige manier geopend worden, werd vernomen van de aanwezige politie.
Het assisenproces moest maandag om 9 uur hervatten, met getuigenissen van slachtoffers van de aanslag in metrostation Maalbeek. De site is normaal gezien toegankelijk vanaf 7.30 uur, maar maandag duurde het tot na 9.30 uur voor de aanwezigen toegang kregen tot het gebouw. De beschuldigden van het proces zijn rond 9 uur aangekomen op de site, later dan normaal.
Agenten voeren actie uit solidariteit met twee leidinggevenden die quasi elke dag aanwezig waren op het proces en die aan de kant geschoven werden. Een dertigtal mensen heeft zich ziek gemeld, klinkt het. Er werd daarom gewacht op versterking uit Leuven.
Bij de vakbonden is maandagochtend te horen dat het om een spontane actie gaat.
Het is niet duidelijk hoe de situatie de komende dagen zal evolueren.
In één klik toegang tot al het nieuws. Download onze gratis GVA nieuwsapp
Terreurproces: federaal procureur vraagt om Osama Krayem schuldig te verklaren als mededader aan terroristische moord
Geen 32, maar 36 slachtoffers van aanslagen: ook Shanti uit Kontich mogelijk officieel gerekend bij doden op Zaventem
‘Man met het hoedje’ Mohamed Abrini beweert dat hij gefolterd werd na arrestatie voor aanslagen
Antwerps restaurant overspoeld door negatieve recensies na ‘Reuzegom-video’ van Acid, advocaat stelt YouTuber in gebreke
PORTRET. Acid, de immens populaire Youtuber die (niet voor het eerst) in opspraak komt
Zo reageert Acid op dreigementen van advocaten Reuzegommers: “Ik ga de freshest suit in de rechtszaal hebben”
“Waarom krijgen ze zo’n lichte straf?” Wij beantwoorden de vragen na heisa rond proces-Reuzegom
CD&V-voorzitter Mahdi neemt het in Tiktok-video op voor Acid, Peter De Roover verbijsterd: “Ik kan dit niet geloven”
ANTWERPEN LIVE. Volg al het nieuws uit Antwerpen hier op de voet