Russische popster, bekend van anti-oorlogslied, zakt door het ijs en overlijdt
De Russische popster Dmitry Svirhunov (35) of Dima Nova is overleden nadat hij door het ijs was gezakt toen hij een rivier wilde oversteken. Dat meldt de onafhankelijke Russische krant Meduza. Het nieuws wordt ook bevestigd door de band waar Dmitry lid van was. De band won aan bekendheid nadat hun lied werd gebruikt tijdens anti-oorlogsprotesten in Rusland. Sommigen twijfelen dan ook of het wel degelijk om een ongeval gaat.
Het incident vond plaats in een dorp in de Russische regio Jaroslavl. Dmitry Svirgunov wilde samen met zijn broer en drie vrienden de Wolga oversteken, een rivier in Rusland die op dat moment bevroren was. Maar tijdens die oversteek brak het ijs en belandden ze in het ijskoude water. Dmitry, zijn 25-jarige broer en één vriend verdronken onder het ijs. Een andere vriend overleed later in een ambulance. Een derde vriend zou zijn gered.
Dmitry was lid van de populaire band Cream Soda. De muziek van de groep werd door een komiek gebruikt tijdens anti-oorlogsprotesten in Rusland omdat het de draak steekt met het miljardenhuis van de Russische president Vladimir Poetin. Daardoor trekken sommigen het ongeval in twijfel.
Hier staat ingevoegde content uit een social media netwerk dat cookies wil schrijven of uitlezen. U heeft hiervoor geen toestemming gegeven.
In één klik toegang tot al het nieuws. Download onze gratis GVA nieuwsapp
YouTuber Acid nagelt Reuzegommers publiekelijk aan schandpaal, advocaten verbijsterd: “Op clicks beluste aandachtszoeker”
Gezin van drie krijgt energieafrekening van 17.000 euro in de bus, maar dat is volgens Fluvius geen vergissing
Iconische brasserie Dikke Mee in Nachtegalenpark krijgt nieuwe uitbaters en nieuwe naam
Broers Maes verkopen hun levenswerk: uitbater tankstations in alle stilte overgenomen door Nederlandse speler
Sevilla wint de Europa League na slopende avond en penalty’s tegen AS Roma
Kevin De Bruyne ontspant drie dagen voor FA Cup-finale tijdens concert Coldplay in het Etihad Stadium en neemt Steven Defour mee