© AFP
Israëlisch-Palestijnse ontmoeting in Caïro na golf van geweld
In de Egyptische badstad Sharm-el-Sheikh zitten zondag vertegenwoordigers uit de Israëlische en Palestijnse kampen samen om de rust te herstellen na de recente uitbarsting van geweld op de Westelijke Jordaanoever. Ook de Verenigde Staten en Jordanië stuurden gezanten, meldt het Egyptische ministerie van Buitenlandse Zaken.
Eind februari kwamen beide kampen in Jordanië al overeen om tot een “de-escalatie” te komen. In het verleden trad Egypte al vaker op als bemiddelaar tussen Israël en Palestina.
Aan Palestijnse kant neemt de Palestijnse Bevrijdingsorganisatie (PLO), die verschillende Palestijnse facties maar niet Hamas groepeert, deel aan de gesprekken met Israël, dat sinds kort een van de meest rechtse regeringen ooit kent.
De deelname van de PLO aan de gesprekken komt de organisatie in de bezette gebieden op kritiek te staan. In de door Israël geblokkeerde Gazastrook vonden betogingen plaats, op de bezette Westelijke Jordaanoever waren er oproepen om de straat op te komen.
Sinds begin dit jaar zijn al 86 Palestijnen, 13 Israëliërs en een Oekraïense vrouw omgekomen bij het geweld tussen Israëliërs en Palestijnen. Donderdag nog kwamen vier Palestijnen om door Israëlisch geweervuur in Jenin, zaterdag werd vanuit Gaza een raket afgeschoten op Israël zonder slachtoffers te maken.
In één klik toegang tot al het nieuws. Download onze gratis GVA nieuwsapp
Meest bekeken
Hoofdpunten
Triootjes, naaktlopen en veel alcohol: onderzoek naar “ongepaste feestjes” bij speciale eenheden in kazerne
Waarom BBB van Tine Hermans weinig kans maakt in parlement: “Nederlanders experimenteren meer met politieke vernieuwing”
Ongeloof na tragisch overlijden 3-jarig meisje bij ongeval aan opvang: “Dit is echt verschrikkelijk”
Geen onbesproken figuren: dit zijn de twee medewerkers die de Vlaamse overheid moet betalen voor Sihame El Kaouakibi
Jager die Jürgen Conings vond, moet zich voor rechtbank verantwoorden voor wapens, filmpje en verkeersagressie
Burgemeester De Wever over afgelaste iftar in de Roma: “Politie heeft geen aanwijzingen van dreiging gevonden”