Reizigers kunnen aan de automaat terecht voor verse groenten en fruit. — © yjs
Groenten- en fruitautomaat staat al te blinken in het station: “Binnenkort willen we ook ijsjes en tiramisu verkopen”
Wie deze week door de gangen van het station in Sint-Niklaas liep, passeerde ongetwijfeld al langs de gloednieuwe groenten- en fruitautomaat van de NMBS. De vervoermaatschappij wil haar stations daarmee omtoveren tot meer dan enkel de plek waar reizigers hun trein nemen. De automaat biedt naast de online bestellingen ook een standaardassortiment aan groenten en fruit aan. “Binnenkort willen we ook tiramisu en ijsjes aanbieden”, aldus Bart Callaert van Eigen Bodem.
Eerder kondigde vervoermaatschappij NMBS al aan dat ze in tien verschillende stations verspreid over het land een afhaalpunt voor lokale producten gingen voorzien. Op die manier willen ze van de stations meer maken dan enkel een plek waar reizigers de trien kunnen nemen. “Reizigers moeten online bestelde pakketjes kunnen afhalen in het station of boodschappen kunnen doen”, vertelde woordvoerder Dimitri Temmerman tijdens de aankondiging. “Hiermee steunen we lokale projecten en spelen we in op de veranderende consumptiegewoonten.”
Sinds deze week staat de automaat effectief in het station en kunnen mensen al bestellingen afhalen en er eveneens groenten- en fruit uit het standaardassortiment halen. “Het project moet nog groeien en aangezien alles recht van bij de boeren komt, kunnen we tussen mei en juli een mooi aanbod van vers fruit in de automaat aanbieden”, aldus Bart Callaert van Eigen Bodem, de organisatie die instaat voor het aanbod van de groenten en fruit.
Rechtstreeks van de boer
“Alle onze producten komen rechtstreeks van bij de boer en zijn dus korte keten. In een later stadium willen we ons aanbod ook verder uitbreiden en dat zal de automaat in Sint-Niklaas onderscheiden van de andere afhaalpunten”, zegt Bart. “Naast het ruime groenten- en fruitassortiment willen we ook direct consumeerbare snacks zoals tiramisu, pudding en ijsjes aanbieden als alternatief voor de klassiek automaatsnacks.”
Bestellen kan via www.eigenbodem.be/nl/sint-niklaas.
Vervallen betonnen afsluiting aan station van Hove maakt plaats voor modern hekwerk
Open Vld en N-VA misnoegd omdat Gilkinet delicate spoorwet, die gemeenten meer inspraak moet geven, stof laat vergaren
NMBS breidt Kempens treinaanbod fors uit, maar werkgeversorganisatie Voka is nog niet tevreden: “Dringend nood aan masterplan”
Meer nieuws uit het Waasland
Zes personen betrapt met drugs tijdens controle in station
Oldtimers pronken in gangen Waasland Shopping: “Mustangs en Cougars zorgen voor ‘vintage vaderdag’”
Gloednieuwe kazerne van brandweer- en ambulancepost officieel gedoopt: “Een enorme meerwaarde voor hulpverlening in het Waasland”
Recreatiedomein De Ster volledig uitverkocht: “Komt niet meer langs zonder ticket”
Sander Coopman tekent nieuw contract bij SK Beveren tot 2025
Tania Mintjens, grondeigenaar van de Bosuil, spreekt voor het eerst: “Natuurlijk wil ik dat Gheysens zijn stadion kan bouwen, ik ben ook Antwerpfan”
Van “Mevrouw Mintjens, mag ik je kussen?” tot “Doen!!!”: onze lezers scharen zich massaal achter ultiem voorstel aan Antwerpbaas
Supportersfederaties Antwerp blij met voorstel Mintjens: “De bal is teruggekaatst. Dit geeft zuurstof aan overleg”
Wie is die mysterieuze Tania Mintjens, de vrouw die weigert de heilige grond van de Bosuil te verkopen?
De Wever diplomatisch over voorstel Mintjens om Bosuildossier op te lossen: “We bemiddelen enkel”
Antwerps muzikant Tom Pintens is ongeneeslijk ziek: “De dokters hebben me op het hart gedrukt dat ik me niet schuldig hoef te voelen”
De Wever diplomatisch over voorstel Mintjens om Bosuildossier op te lossen: “We bemiddelen enkel”
Antwerps muzikant Tom Pintens is ongeneeslijk ziek: “De dokters hebben me op het hart gedrukt dat ik me niet schuldig hoef te voelen”
Officieel eerste tropische dag van het jaar: 30 graden gemeten in Ukkel, code geel voor hitte afgekondigd
Remco Evenepoel legt uit waarom hij niet naar de Tour trekt: “Als ik er start, ga ik all-in en daarvoor wil ik 150 procent zijn”
Hoe snoepfabrikant Astra Sweets ‘Turnhoutse’ trots werd en wil blijven: “We willen niet de grootste zijn, maar de beste”
ANTWERPEN LIVE. Volg hier het nieuws uit de stad Antwerpen