© BELGA
Brusselse politie pakt 119 mensen op bij vieringen na Marokkaanse WK-zege
Bij de onlusten die dinsdagavond de vieringen na de overwinning van Marokko tegen Spanje op het WK in Qatar ontsierden, heeft de Brusselse politie 119 mensen opgepakt. Het gaat om 114 administratieve aanhoudingen voor verstoring van de openbare orde, en vijf gerechtelijke. Dat meldt politiewoordvoerster llse Van de Keere.
LEES OOK. Waterkanon ingezet op het Kiel na zege Marokko, twintig bestuurlijke arrestaties
Na het einde van de wedstrijd brak meteen feest uit op de Lemonnierlaan in Brussel. Honderden Marokkaanse supporters kwamen er met vlaggen, toeters en vuurwerk samen om uitbundig te vieren. Omstreeks 19.00 uur werd de Zuidlaan al preventief afgesloten voor het verkeer richting Anderlechtse poort evenals de Hallepoorttunnel richting Zuid.
Ook in de omgeving van de Dansaertstraat, de Zwarte Vijvers in Sint-Jans-Molenbeek en tussen Paviljoen en Berenkuil in Schaarbeek kwamen heel wat mensen op straat om de kwalificatie van Marokko te vieren.
LEES OOK. IN BEELD. Marokkaans feestgedruis trekt door Antwerpen na overwinning tegen Spanje op WK voetbal
Op de Lemonnierlaan probeerde een groep personen uit de wijk net als vorige donderdag de gemoederen te bedaren door een ketting te vormen. Lange tijd verliep het zonder incidenten, maar toen er projectielen naar de aanwezige politie werden gegooid, kwamen de ordediensten tussen. Dat gebeurde in de buurt van het Zuidstation. De politie maakte daarbij gebruik van traangas.
Omstreeks 20.35 uur werd ook een container in brand gestoken op de Poincarélaan ter hoogte van het nummer 77. Om de brand te blussen, werd gebruikgemaakt van een sproeiwagen in afwachting van de komst van de brandweer.
In één klik toegang tot al het nieuws. Download onze gratis GVA nieuwsapp
Gerelateerd
Meest bekeken
Hoofdpunten
Spurtrevelatie Gerben Thijssen licht zijn concurrenten door voor Classic Brugge - De Panne: “Philipsen is mijn favoriet”
ONZE STERREN. Koninklijke spurt met Fabio Jakobsen en Jasper Philipsen als troonpretendenten in Brugge-De Panne
Egan Bernal ziet af in Catalonië, maar blijft hard werken aan terugkeer: “God heeft mij een tweede kans gegeven”
Remco Evenepoel kan weer niet winnen, maar waarschuwt de concurrentie: “De derde keer wordt de goede keer”
Nog geen echte oorlog in Catalonië: Ciccone kaapt ritzege weg, Roglic sprint weer sneller dan sterke Evenepoel
IJskoningin Loena Hendrickx begint na mentale strijd aan WK: “Soms lijkt je lichaam 100 kilo te wegen”