© Karel Hemerijckx
Stefan Everts: “Ik ben zo dicht bij de dood geweest dat ik niet meer bang ben om te sterven”
Tienvoudig wereldkampioen motorcross Stefan Everts (50) verloor acht tenen door malaria. Dat tempert zijn ondernemingslust niet. Hij heeft plannen om op termijn naar Portugal te verhuizen.
Aan Dag allemaal vertelt Stefan Everts deze week dat hij over een kleine tien jaar naar Portugal wil verhuizen. Hij vindt de situatie in ons land zeer verziekt. Everts zegt dat de politiek, en dan vooral “de groenen”, de motorsport hebben doodgemaakt. “Altijd is er wel een gebuur die een circuit stillegt en dan eindigt het. In Portugal is er wel nog ruimte om te crossen.”
De ex-wereldkampioen liep in 2018 een malariabesmetting op in Congo. Uiteindelijk zou hij door gebrek aan doorbloeding acht tenen verliezen. De open wonde in zijn hiel is nooit helemaal dichtgegroeid. “Ik droom soms van mijn gezonde voeten.”
“Ik maak nog altijd nieuwe plannen”, zegt Everts. “Weet je, ik ben zo dicht bij de dood geweest dat ik niet meer bang ben om te sterven. Toen ik op de rand van de afgrond stond, panikeerde ik niet, ik bleef heel rustig.” Volgens zijn dokter is het ongelooflijk dat de ex-motorcrosser er nog is. “De enige uitleg voor mijn wonderbare verrijzenis is dat ik een afgetrainde sportman was met een goede engelbewaarder.”
In één klik toegang tot al het nieuws. Download onze gratis GVA nieuwsapp
Gerelateerd
Meest bekeken
Hoofdpunten
Kan je veilig wonen in aardbevingszones? Zijn bevingen écht niet te voorspellen? En hoe zwaar kan een aardbeving bij ons worden?
Vooral in Syrië is situatie dramatisch: “Mensen graven met blote handen naar overlevenden onder het puin”
LIVE. Volg hier alle updates over de zware aardbeving in Turkije en Syrië
Zal aardbeving beslissen over lot van Turkse president Erdogan?
Turks gezin dat vluchtte voor aardbevingen, bivakkeert nu in taxihuisje: “Dankbaar dat we nog leven”
Experts vinden de 500.000 euro per jaar van Vandenhaute niet overdreven: “Genoeg voorbeelden van bedrijfsleiders die goed betaald worden”