© AFP
Nieuwe Italiaanse premier Meloni: “Italië zal volledig deel uitmaken van Europa en de westerse wereld”
Italië zal “volledig deel uitmaken van Europa en de westerse wereld”. Zo klonk de nieuwe Italiaanse premier Giorgia Meloni dinsdag in haar toespraak tot de Kamer van Afgevaardigden.
jvhBron: BELGA
Het hoofd van de postfascistische en eurosceptische partij Fratelli d’Italia verzekerde dat de weg die haar regering zal inslaan er niet op uit is om “de Europese integratie tegen te houden of te saboteren”, maar net om de communautaire machine beter te doen werken.
Ook beloofde Meloni dat Italië “een trouwe partner van de NAVO” zal blijven, ook in de oorlog tussen Rusland en Oekraïne. Eerder tijdens de verkiezingscampagne had Meloni ook al haar steun aan Oekraïne betuigd.
In één klik toegang tot al het nieuws. Download onze gratis GVA nieuwsapp
Gerelateerd
Meest bekeken
Hoofdpunten
Krachtige ontploffing in Osystraat in Antwerpen door explosief: 20 woningen beschadigd
Minister Verlinden over zware aanslag nabij Rooseveltplaats: “Ongelooflijk, elke buurt in Antwerpen kan getroffen worden”
IN BEELD. Zo groot is schade door explosief in buurt nabij Rooseveltplaats: gat in gevel, ruiten aan diggelen
VIDEO. Antwerpse politie over zware ontploffing: “Schade in vier straten, we onderzoeken dit primair binnen drugsmilieu”
LIVE. Werk aan de winkel voor Van der Poel, Van Aert wél netjes mee in eerste waaier van de Ronde van Vlaanderen
AAN DE START. Wout van Aert ziet sterkere Pogačar en Van der Poel bergop, Tadej Pogacar vindt solo “ideale situatie” en Mathieu van der Poel durft gokken