©  AFP

Italiaanse leider sociaaldemocraten kondigt vertrek aan na verkiezingsnederlaag

In Italië stapt de partijleider van de centrumlinkse Democratische Partij (Partito Democratico, PD), Enrico Letta, op. Dat doet hij na de tegenvallende resultaten bij de parlementsverkiezingen van zondag.

Bron: BELGA

Letta zei maandag dat hij zich niet opnieuw kandidaat zal stellen als secretaris-generaal van de PD tijdens het volgende partijcongres. Volgens de oud-premier (2013-2014) is het nu aan een nieuwe generatie om een sterke oppositie te vormen tegen de verwachte regering onder leiding van Giorgia Meloni van het extreemrechtse Fratelli d’Italia.

Voorts had Letta het in verband met de overwinning van de coalitie achter Meloni - naast Fratelli d’Italia gaat het over het rechts-populistische Lega en het conservatieve Forza Italia - “een droevige dag voor Italië en voor Europa”. Meloni is eurosceptisch.

LEES OOK. Wie is Giorgia Meloni, de radicaal-rechtse “Romeinse furie” die straks misschien de eerste vrouwelijke premier van Italië wordt?

In één klik toegang tot al het nieuws. Download onze gratis GVA nieuwsapp

Aangeboden door onze partners

Gerelateerd

Hoofdpunten