© Raymond Lemmens
Corgi’s in trek na dood koningin Elizabeth
In het Verenigd Koninkrijk is de populariteit van corgi’s fors gestegen na de dood van koningin Elizabeth II. Zij bezat tijdens haar leven een dertigtal van de kleine herdershonden.
LEES OOK. Ook corgi-fans in diepe rouw door overlijden van Queen: “Verliefd geworden op het ras dankzij haar”
De website Pets4Homes, waarop huisdieren te koop of voor herplaatsing worden aangeboden, zag het aantal dagelijkse zoekopdrachten naar corgi’s met tien vermenigvuldigen. De prijzen die kwekers vragen stijgen navenant tot recordniveaus: de gemiddelde prijs voor een puppy is volgens Pets4Homes in enkele dagen tijd verdubbeld. “In de recentste zoekertjes zijn de prijzen voor bepaalde corgi’s voor het eerst boven de grens van de 2.500 pond (2.800 euro, red.) gegaan”, aldus een woordvoerder van het platform.
Elizabeth II kreeg haar eerste corgi toen ze 18 jaar werd in 1944. Dankzij haar won het hondenras enorm aan populariteit. Bij haar overlijden op 8 september bezat ze nog twee exemplaren van het ras die door haar tweede zoon prins Andrew werden geadopteerd. De twee viervoeters waren te zien tijdens de begrafenisstoet van de Queen vorige week maandag.
LEES OOK. Prins William: “Het gaat goed met de honden van Elizabeth”
© via REUTERS
© AFP
In één klik toegang tot al het nieuws. Download onze gratis GVA nieuwsapp
Gerelateerd
Zo’n vrees voor reputatieschade dat vrienden van koning Charles in actie schieten: scherpste kritiek op ‘The Crown’ komt uit opvallende hoek
Oscarwinnares Judi Dench wil dat Netflix duidelijker maakt dat ‘The Crown’ fictie is: “Uit respect voor de Queen”
Sarah Ferguson toont op Instagram dat corgi’s van Queen Elizabeth het goed stellen
Meest bekeken
Hoofdpunten
HERLEES. Eerste dag van proces tegen Stephaan Du Lion afgelopen: “Elke man denkt toch om de zoveel minuten aan seks”
Na zwaar incident met cliënt die alles kort en klein sloeg: sociale dienst Brasschaat gaat week dicht omdat personeel zo in shock is
Antwerp vraagt en krijgt in beroep mildere schorsing voor Calvin Stengs: “Er was geen slag met de vuist”
De prijs van de PFAS-productiestop: 3M wil tot 66% van de jobs schrappen in fabriek in Zwijndrecht
VS blaast bezoek aan Peking af, China zegt dat ballon in Amerikaanse luchtruim “voor wetenschappelijk onderzoek” is
25 jaar geleden stierven 5 Vlaamse jongeren bij ramp met kabelbaan in Cavalese: “Ongelooflijk dat ze straks al langer dood is dan dat ze heeft geleefd”