
© BELGA
Eerste speeldagen nieuw seizoen uitgelekt: toppers bijten spits af, déjà vu voor KV Mechelen en Antwerp, Westerlo ontvangt Cercle
Daags voor de bekendmaking van de competitiekalender voor het seizoen 2022-2023 zijn de eerste vijf speeldagen al uitgelekt. Er staan meteen twee toppers op het programma: Standard-Gent is de opener van de competitie op vrijdagavond 22 juli, op zondag 24 juli neemt Club Brugge het in eigen huis op tegen RC Genk. KV Mechelen en Antwerp krijgen op 24 juli een déjà vu: net als vorig jaar mag rood-wit meteen op bezoek bij geel-rood. Promovendus Westerlo ontvangt op 24 juli Cercle.
De eerste vijf speeldagen:


Straks kan u alvast uw agenda voor het komende jaar invullen, want woensdag om 11 uur wordt de volledige kalender van de Jupiler Pro League en 1B bekendgemaakt voor het seizoen 2022-2023. Tjokvol zit die, omdat vanaf 21 november tot en met 18 december de wereldbeker in Qatar plaatsvindt. Gevolg is dat de heenronde van eerste klasse al afgewerkt zal zijn half november, vlak voor het WK dus. Net als de groepsfases van de Europese competities.
De competitie start in het weekend van 22 juli. De laatste barragematch van de play-offs is voorzien in het weekend van 11 juni volgend jaar. Een winterstop is er daardoor ook nauwelijks: na het kerstvoetbal zullen clubs alleen het weekend van Nieuwjaar vrij zijn.
Gerelateerd
Meer sportnieuws
Almeida voorkomt nederlaag en kopt Antwerp in het slot nog op gelijke hoogte tegen Basaksehir
COMMENTAAR. “In een Antwerpse in plaats van een Turkse hel moet de Great Old dit kwalificatiewerk afmaken”
ONS OORDEEL. Alleen Nainggolan steekt er bovenuit bij matig Antwerp
VOORBESCHOUWING VUELTA 2022. Rit 1 (Utrecht-Utrecht): Voor het eerst sinds 2019 nog eens een ploegentijdrit als opener
REACTIES. Toby Alderweireld: “Soms moet je als volwassenen spelen en niet als kinderen”
Frédéric Frans is opnieuw fit na revalidatie van tien maanden: “Het waren zware maanden”
Remco Evenepoel begint jaar na opgave in Giro aan tweede grote ronde: “Mijn hoofd verliezen, dat mag nietmeer gebeuren”