
© AP
Zes jaar cel voor Australische kardinaal George Pell wegens pedofilie
De Australische kardinaal George Pell (77) is in Melbourne veroordeeld tot zes jaar cel wegens pedofilie.
Eerder raakte al bekend dat Pell, de gewezen nummer drie van het Vaticaan, schuldig werd bevonden aan seksuele agressie en vier andere zedenmisdrijven tegen twee koorjongens, jonger dan 14 jaar. Nu is zijn strafmaat bepaald.
De feiten werden gepleegd in de sacristie van de Saint Patrick’s Cathedral in Melbourne in de jaren negentig.
De rechter in Melbourne verklaarde voor zijn uitspraak rekening gehouden te hebben met het afschuwelijke karakter van de misdaden, maar ook met de gevorderde leeftijd van de 77-jarige prelaat en zijn ‘voor de rest onberispelijke levenswandel’. Pell riskeerde een maximumstraf van vijftig jaar cel. Hij heeft de beschuldigingen altijd ontkend en liet al weten in beroep te zullen gaan tegen zijn veroordeling.
Pell is de hoogste verantwoordelijke van de Rooms-Katholieke Kerk die veroordeeld is in een pedofiliezaak. De kardinaal was de nummer drie van het Vaticaan, als kardinaal-prefect van het Secretariaat voor de Economie van de Romeinse Curie. Hij werd intussen uit die functie ontzet, en werd eerder ook al afgezet als een van de naaste adviseurs van de paus.
Media mochten er niet over schrijven
De opzienbarende zaak deed wereldwijd heel wat stof opwaaien, maar in Australië mocht lange tijd niet over de procedure worden bericht.
Tijdens een eerste proces in september tegen de Australische kardinaal kon de jury niet tot een beslissing komen. Op een nieuw proces op 11 december werd hij wel schuldig verklaard, maar de rechtbank van Melbourne beval toen een publicatieverbod, waarbij alle media verboden werd om over de zaak te publiceren.
Doel was om de jury van een tweede proces, waarin kardinaal Pell aanvankelijk ook moest berecht worden voor andere vermoedelijke feiten, niet te beïnvloeden. Het parket besliste uiteindelijk om af te zien van die tweede reeks van vervolgingen. Als gevolg daarvan verviel de verplichte black-out van Australische media over de eerste zaak en konden ze eind februari berichten over het vonnis.
In één klik toegang tot al het nieuws. Download onze gratis GVA nieuwsapp
Gerelateerd
Na harde kritiek op laksheid in misbruikdossiers: oud-bisschop Luc Van Looy weigert om kardinaal te worden
Belgische ex-pater Eric Dejaeger (75) kreeg 79 jaar cel voor kindermisbruik in Canada, maar komt nu al na 9 jaar vrij: “Een wolf in het gewaad van een missionaris”
Bisschop Bonny: “We kunnen niet alle gevallen van volwassen misbruik binnen kerk behandelen”
Nu in het nieuws
Opnieuw woning beschoten in Borgerhout: verschillende bronnen hebben het over een vergissing
Gepensioneerd gynaecoloog Harry Van der Pas reageert op uitlatingen Geert V.: “Gangbaar in die tijd? Eigen zaad gebruiken was toen óók onethisch”
Bart De Wever zwaait Valerie Van Peel uit met enthousiaste koppeldans op N-VA-zomerfeest in Mechelen
Fietsen met ex-advocaat Pol Vandemeulebroucke (en zijn enkelband): “Ik ben geen crimineel. Punt”
Kleine Ian (6) werd geboren met één oortje, hij zamelt geld in voor reconstructie op jaarmarkt van Reet
Diabetesmiddel zo populair om te vermageren dat diabetici zonder dreigen te vallen
Paradise City waarschuwt festivalgangers voor gevaarlijke drug