© REUTERS
Australische kardinaal, de nummer drie van het Vaticaan, schuldig aan pedofilie
De Australische kardinaal George Pell, de nummer drie van het Vaticaan, is schuldig bevonden aan kindermisbruik. Dat maakte een rechtbank in Melbourne dinsdag bekend. Pell is daarmee de hoogste verantwoordelijke van de Rooms-Katholieke Kerk die veroordeeld is in een pedofiliezaak.
De 77-jarige kardinaal is schuldig bevonden aan seksuele agressie en vier andere zedenmisdrijven tegen twee koorjongens, die op het moment van de feiten niet ouder waren dan 13 jaar. De feiten werden gepleegd in de sacristie van de Saint Patrick’s Cathedral in Melbourne in de jaren negentig. Pell ontkende.
Tijdens het eerste proces in september raakte de jury het niet eens over een beslissing. Op een nieuw proces op 11 december werd hij wel schuldig verklaard, maar de rechtbank van Melbourne beval toen een publicatieverbod, waarbij alle media verboden werd om over de zaak te publiceren.
Doel was om de jury niet te beïnvloeden tijdens een volgende proces waarin kardinaal Pell aanvankelijk ook moest berecht worden voor andere vermoedelijke feiten. Maar het parket besliste om af te zien van die tweede reeks van vervolgingen. Als gevolg daarvan verviel de verplichte black-out van Australische media over de eerste zaak en kunnen ze nu toch berichten over het vonnis.
Vertrouweling van de paus
De strafmaat voor Pell ligt nog niet vast. Een nieuwe rechtbankzitting vindt woensdag plaats. De advocaten gaven al aan in beroep te willen gaan.
George Pell, die tijdelijk zijn functies neerlegde in het Vaticaan om zich te verdedigen, blijft op papier aan het hoofd staan van het Secretariaat voor de Economie van de Romeinse Curie. In die hoedanigheid is hij de nummer drie van het Vaticaan. Twee dagen na het vonnis werd hij wel afgezet als een van de naaste adviseurs van de paus.
Pell is sinds het vonnis in december vrij onder voorwaarden, in afwachting van de strafuitspraak.
In één klik toegang tot al het nieuws. Download onze gratis GVA nieuwsapp
Franse priester aangeklaagd voor verkrachting van tiener onder bezwarende omstandigheden
Na harde kritiek op laksheid in misbruikdossiers: oud-bisschop Luc Van Looy weigert om kardinaal te worden
Belgische ex-pater Eric Dejaeger (75) kreeg 79 jaar cel voor kindermisbruik in Canada, maar komt nu al na 9 jaar vrij: “Een wolf in het gewaad van een missionaris”
YouTuber Acid nagelt Reuzegommers publiekelijk aan schandpaal, advocaten verbijsterd: “Op clicks beluste aandachtszoeker”
Gezin van drie krijgt energieafrekening van 17.000 euro in de bus, maar dat is volgens Fluvius geen vergissing
Iconische brasserie Dikke Mee in Nachtegalenpark krijgt nieuwe uitbaters en nieuwe naam
Broers Maes verkopen hun levenswerk: uitbater tankstations in alle stilte overgenomen door Nederlandse speler
Sevilla wint de Europa League na slopende avond en penalty’s tegen AS Roma
Kevin De Bruyne ontspant drie dagen voor FA Cup-finale tijdens concert Coldplay in het Etihad Stadium en neemt Steven Defour mee